Nastává éra elektronických průvodců

Mít při sobě knihu turistického průvodce a v ní popis zajímavých míst v okolí je pro každého turistu důležité a stabilní prodeje knih s výlety o tom jasně vypovídají. Jenže tištěné knihy jsou zbytečně těžké a v batohu na ně mnohdy již není místo. Moderní doba a rozmach tabletů, čteček a obzvláště mobilů, přeje elektronickým knihám. Žádné nosení těžkých knih, obtížné listování, nýbrž snadné vyhledávání, přizpůsobení textu a přehlednost a dokonce i dostupnější ceny. Veškeré výhody e-knih jsou pro turisty na cestách ještě znásobeny. Nezabírají žádné místo a po ruce tak můžete mít klidně celou série knih.
Jednou z takových moderních sérií e-knih turistických průvodců je série Jiřího Gleta, tedy autora a cestovatele, který již několik průvodců v minulosti vydal. ve své novince provede čtenáře a turisty po nejzajímavějších hradech a zámcích v Čechách, na Moravě, Slezsku a taky na Slovensku. Nejde však o strohý popis, která komentuje vývoj hradů a zámků, šlechtické rody a podobné. Každý hrad či zámek je v něčem zvláštní a zajímavý. Třeba nějakou stavební hříčkou, osobností některého šlechtice či šlechtičny, legendou či pověstí vztahující se k šlechtickému sídlu nebo taky, ke kterému známému filmu tvořil hrad či zámek kulisu. Zejména na tyto zajímavosti se autor zaměřuje a předkládá je turistům ve svých knihách.
V současné době jsou v prodeji již první dva díly zajímavostí hradů a zámků. První díl je zaměřen na Středočeský kraj, Prahu a Jihočeský kraj. Druhý díl směřuje do Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje.V průběhu října je naplánován třetí díl, který bude mapovat Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj.

Sponzorované odkazy: 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
Website

Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>