Dovolená Velký Meder

Město Velký Meder

Velký Meder je město s přibližně 9000 obyvateli, ležící na jihozápadním Slovensku u hranic s Maďarskem. Do Bratislavy je vzdálenost asi 75 kilometrů. Ve městě najdete rošířenou občanskou vybavenost, poštu hypermarkety, polikliniku, lékárnu, hotely, penziony, stravování, čerpací stanici a další. Platí se zde platebními kartami a nebo eury. Historie tohoto města sahá až do třináctého století našeho letopočtu a v dvacátém století se město jmenovalo Čalovo. Město je známé termálními prameny a jde také o slunečné místo s jedním z nejvyššího počtu slunečných dnů na Slovensku. Vznikly zde navíc termální lázně a aquapark s řadou koupališť a souvisejícími wellness a relaxačními aktivitami.

Aquapark Velký Meder

Aquapark a termální lázně ve Velkém Mederu jsou asi největším magnetem zdejšího turistického ruchu a je možné je doporučit jako místo, které byste měli určitě navštívit. Středisko nabízí vzrušující, adrenalinové atrakce jako jsou skluzavky a velké tobogány. Centrum vodních zábavy a termální koupaliště Velký Meder mívá v sezóně dostupných až 10 bazénů. Je to například:

rodinný a zábavný bazén pro rodiny s dětmi. Bazén má svažující se dno od cca 30 cm až do cca 80 cm hloubky.
malý krytý rodinný bazén i s vířivkou, prvky na hraní. V blízkosti jsou sprchy, odpočinková místnost, bar, sociální zařízení, tobogány.
částečně krytý venkovní sedací bazén jehož teplá termální voda umožňuje celoroční koupání. Hloubka tohoto bazénu je zhruba 1 metr a teplota vody zhruba mezi 35-40°C. Není ty vhodný pro malé děti.
Krytý plavecký bazén o délce 25 metrů a šířce 8,5 metru s hloubkou 1-1,8 metru nabízí možnosti pro plavce
– Venkovní plavecký bazén s plochou přes kilometr čtvereční.
– Dětské brouzdaliště se skluzavkou a prvky na hraní

Skluzavky v aquaparku Thermal Corvinus Velký Meder na Slovensku

Geotermální voda nacházející se ve středisku, má pozitivní účinky na pohybový aparát/ústrojí.

Saunový svět – wellness centrum, jež je součástí aquaparku nabízí mimo jiné následující služby: finská sauna, infra sauna, parní sauna, bylinková sauna, solná komora, Jakuzzi, masáže, magnetoterapie Bemer, kosmetika. Vstup do saunového světa je zpoplatněn od přibližně €8.

V areálu aquaparku je vedle sportovních hřišť pro plážové sporty i lezecká lanová cesta Tarzania. Jde o lezení s jištěním o délce až 650 metrů. Dráha je rozdělena na dvě trasy pro dospělé i děti.

Podrobnější informace o vodním parku naleznete na internetových stránkách www.thermalcorvinus.sk. Informace o umístění vodního parku Velký Meder najdete i na Google Maps které umožní zjistit i souřadnice a mapu.


Sponzorované odkazy: 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
Website

Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>